Bulharsko

Bulharsko je státem, který se nachází v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově.

Ze sousedních zemí vyjmenujeme jen t turisticky hojně navštěvované, mez i ně tedy patří Řecko a Turecko, za zmínku ale také stojí rumunsko, se kterým Bulharsko sdílí hranici po Dunaji. Východní hranice poté tvoří Černé moře, které láká čím dál více turistů.

Bulharsko nabízí rozsáhlé a Dlouhé pláže, které se podnebím podobají naší zemi, tedy i počasí v Bulharsku je nám příjemné, stejně tak jako celkový souhrn cen.

Bulharsko je celkem hornaté, přičemž centrální částí Bulharska se táhne pohoří Stara Planina. Zde je počasí samozřejmě spíše mírné, ale stále ovlivněné přítomností a blízkostí Černého moře. Na severu i na jihu jsou nížiny, tomu je podmíněno samozřejmě i počasí v této části Bulharska.

Bulharsko je rozděleno na několik státních celků, takzvaných oblastí, podobně jako kraje u nás. U Černého moře leží tři oblasti: Burgaská, Varenská a Dobričská oblast.

Podnebí a tedy i počasí v Bulharsku je spíše kontinentálního typu, ovšem čím více na východ, tedy blíže k Černému moři, je podnebí spíše středomořské, tedy teplé.

Bulharsko se v posledních letech stává velkým lákadlem pro turisty, zejména ze střední Evropy. Bulharsko láká svým přívětivým počasím, které nezkazí ani ta nejaktuálnější předpověď počasí v Bulharsku. Stejně tak láká Bulharsko cenami pobytů v letoviscích, dále také poměrně zachovalou a přístupnou přírodou.

Bulharsko má několik přímořských letovisek, mezi které například patří Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, dále Slunečné pobřeží, Primorsko, Albena nebo Varna, Burgas, Kranovo či Balčik. Tato letoviska se stávají stále více oblíbenými, zejména pro turisty ze západnějších zemí a také pro Čechy.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí v Bulharsku, počasí Bulharsko. | Aktuální předpověď ve městech Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Varna, Burgas.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů