Kam v Bulharsku

Turisticky zajímavá místa, města a lokality

Bulharsko je vskutku rozmanitou zemí, která má rozhodně co nabídnout. Pokud nejste zívislí přímo na plážích, můžete se vydat do vnitrozemí, které vás dovede ohromit svými vysokými horami, hlubokými lesy, pravoslavnými kláštery daleko od civilizace, ale samozřejmě i středověká města, hrady a pevnosti.

Jako první představíme Rilski manastir, jedná se o skutečně starodávný skvost a nádhernou ukázku pravoslavné architektury. Stejně jako Bojanský kostel nebo město Něsebar je i Rilski manastir na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Dalším zajímavým a kouzelným místem je město Veliko Tarnovo. Jedná se o bývalé hlavní město Bulharska. Je to město s velkým historickým významem, Bulhaři v něm v roce 1879 sepsali první bulharskou ústavu. Nejkrásnější, vedle historických památek, je asi atmosféra města. Úzké dlážděné uličky, domy ve svahu a prudké schody mezi domky.

Pevnost Carevec potěší snad každého romantika či historika. Tato skalní pevnost plně dominuje městu, které se rozkládá pod ní.

Přímo výzvou pro odhodlané turisty se zdají být ostré hřebeny hor. Snad nejlépe se podnikají výlety a túry z měst Rilski Manastir nebo Borovec. Celý hřeben Rily lze překonat už za 5 dnů, to ale ovšem záleží na vaší kondici, zkušenostech a také zvolené cestě, samozřejmě i na aktuálním počasí, které v Bulharsku bude panovat. Proto je před začátkem vždy sledovat aktuální předpověď počasí v Bulharsku.

Za návštěvu také stojí Plovdiv, město snad tisíce jmen. Je to velmi prastaré město, které je dnes jedním z největších měst v Bulharsku. Město ovlivnili jeho obyvatelé, kteří se od jeho založení daleko před naším letopočtem hojně střídali. Thrákové, Řekové, Římané, Turci – ti všichni zde zanechali svůj odkaz. Můžete zde obdivovat trácké opevnění, středověké kostely, panská sídla nebo řecký amfiteátr.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí v Bulharsku, počasí Bulharsko. | Aktuální předpověď ve městech Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Varna, Burgas.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů