Koupání v Bulharsku

Pláže, nějaké info o plážích

V Bulharsku se nachází skutečně mnoho pláží, které lákají ročně mnoho turistů, jejichž počty se každoročně zvyšují.

Turisté si od pláží v Bulharsku slibují krásné počasí, příjemné „domorodce“, přijatelné a nepřemrštěné ceny, čistou přírodu a poměrně nové turisticky ubytovatelské zařízení.

Velmi oblíbeným, ale poměrně méně známým přímořským letoviskem je Kiten a Balčik, těm se budeme nyní věnovat blíže.

Kiten je přímořské městečko, které najdete 60km jižně od Burgasu, blízko známého letoviska Primorsko. Kiten vyniká opravdu krásnou přírodou v okolí, zdravým a čistým ovzduším a čistými plážemi, které jsou ozdobeny skalnatými útesy. Tato oblast je také považována za jedno z nejkrásnějších míst z černomořské oblasti, kterou zdobí také přítomnost delfínů.
Kitensko je vhodné nejen pro milovníky přírody a moře, ale také pro rybáře či jachtaře, na které tu čeká klidný a malebný přístav.
Ubytovat se můžete v přírodních tábořištích, soukromých hotelích, bungalovech či penzionech.

Další příjemným letoviskem je Balčik. Ten najdeme přibližně 30km jihozápadně od Albeny. Patří mezi jedny z nejstarších měst černomořského pobřeží rozložené na terasovitých kopcích nad mořským zálivem. Balčik je nazýván Bílé město a to pro svůj charakteristický znak – domy postavené z bílého kamene a unikátní bílé pískovcové skaly, které obklopují město.
Zajímavou a také atraktivní památkou pro turisty je palác královny Marie. V Barčiku jsou krásné pláže, které jsou známé svým charakteristickým a pozvolným vstupem do moře a i díky tomu jsou vhodné pro dovolené s dětmi, která se doporučuje v dobách krásného letního počasí v Bulharsku.

Mezi další přímořská letoviska patří například Lozenec, kde se mohou vyžít i naturisté. Samozřejmě nesmíme zapomenout na slavné Primorsko, Sozopol a také Nesebar.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí v Bulharsku, počasí Bulharsko. | Aktuální předpověď ve městech Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Varna, Burgas.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů